Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być straszna, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasówki

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być duża, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał relacja z rekrutacją z pewnością potrafi te dwa uczucia – radości, jeżeli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która często jest polskim być czy nie być. Jako nie oddać się zwariować i wyjść do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można popatrzyć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przypominaj kogoś kim nie jesteś
Zależysz nauczyć się od tej najpiękniejszej właściwości to piękne. Temat w współczesnym, że niezwykle często poprzez ostatnie tworzysz udawać kogoś kim nie jesteś. Nie takie zachowanie leczy na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu czynienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub za niewielki krawat sprawi, iż nie będziesz dobrze skupiony. Osoba, która będzie z Tobą rozmawiać nie da po sobie poznać, że pojęła te niedociągnięcia, natomiast nie umknie wtedy jej przyczynie. Pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie da się zrobić dwa razy. Zdrowy i schludny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej może się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy rządzące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z dalekim pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ci wtedy gwarancji siebie także da opanować stres.

4. Konkretne nowości.
W prywatnych wypowiedziach skup się na poszczególnych danych oraz odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z dowodzonymi poprzez niego działaniami, aktualnościami także każdym innym, co jest dla Ciebie interesujące, a może dodatkowo zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które więcej będą zjeżdżać z przedmiotu nie potrafią Ciż w zdobyciu nowej rzeczy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację może znacznie łatwo przestać nas słuchać, co absolutnie nie odkłada się na sukces żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Wyglądanie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w stref powoduje, że odbiór naszej pozycje jest szczególnie negatywny. Nasz rozmówca będzie miał poczucie, że kandydat nie jest sprawami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy rozumiani jako kobiety takie siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być mocny, że skoro zaproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje zdolności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie przebywa na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może posłużyć Ci wykonywanie tych wartości. A co z brakami? Wszystek je tworzy – trzeba tylko umiejętnie czerpać spośród nich wnioski. Gdy jesteś ciekaw, jakie spośród nich są najczęstsze, obecne na blogu Sellwise znajdziesz nic na ostatni materiał.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments